Cestování se zvířaty

 Cestování se zvířaty

Při cestování s Vaším zvířecím kamarádem, musíme dodržovat určitá pravidla pro udržení Vaší bezpečnosti, i bezpečnosti Vašeho zvířete. Tyto opatření by měli zajímat i řidiče, kteří své zvířata s sebou nevozí pravidelně – z důvodu např. převozu k veterináři.

Při přepravě nesmí být Vašemu zvířeti dovolen pohyb po vozidle, protože se může stát, že Vám např. skočí pod pedály, což může vyústit až v nehodu. Dokonce i zákon uvádí, že je pohyb zvířat po vozidle zakázán. Proto můžeme použít několik základních pomůcek, které zamezí pohybu po vozidle.

 

Přepravky pro psy, pro kočky, pro hlodavce

Přepravka je nejbezpečnější pomůcka pro dopravu zvířat. Zvířata zde mají svůj vlastní prostor, nemohou utéct, neznečišťují okolí svými chlupy. Dají se i podle váhy snadněji přenášet a transportovat zvířata i delší vzdálenosti. Můžete si vybrat  z různých tvarů, podle umístění dvířek, velikosti atd.

 

Postroje a pásy, autosítě

Postroje s bezpečnostním pásem jsou vhodnou alternativou pro střední nebo větší psy. Postroje jsou oblíbené, skladnější než přepravky a finančně dostupnější. Můžete si vybrat z několika barev, typů postrojů. U postrojů určených pro dopravu v autě je řešena především bezpečnost psa. Pes by neměl dosáhnout na žádného cestujícího, protože při nehodě by jej mohl náraz vymrštit velkou silou a mohl takto poranit spolucestující.

Pro oddělení prostoru od řidiče doporučujeme autosítě, které jsou schopny zbrzdit náraz psa při autonehodě, a chrání tak řidiče a spolujezdce na předních sedadlech. Autosíť samostatně nemůže sloužit jako plnohodnotná ochrana psa a cestujících v autě, proto také autosíť není policií uznávaná jako dostatečné zabezpečení zvířete. Je však praktickým a neocenitelným pomocníkem v bezpečnosti cestování autem v kombinaci s jinými bezpečnostními pomůckami jako jsou například postroje.

Pro ochranu interiéru auta před znečištěním využijte  nabídky ochranných lůžek na sedačky a do kufru auta.

 

Kamenná prodejna

  • Akara zoo centrum

  • OC Mlýn (Tesco)
  • Mlýnská 1927
  • 666 01 Tišnov
  • Otevírací doba

  • Po-Pá 8.00-18.00
  • So 8.00-12.00
ukázat na mapě
akarazoo.cz akarazoo.cz

Anketa

Čím krmíte svého domácího mazlíčka?