Fipron 50mg spot-on Cat

Kód: 50686
Neohodnoceno
Značka: Bioveta
129 Kč
Skladem

Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides felis) a s tím spojené,alergie na bleší kousnutí (FAD) u koček. Léčba a prevence napadení,klíšťaty (Ixodes spp.) a všenkami (Felicola subrostratus) u koček.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Fipronil je insekticid a akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů.,Inhibuje GABA komplex vazbou na chloridové kanály tak, že blokuje pre-,a postsynaptický přenos chloridových iontů přes buněčné membrány.,Důsledkem toho je nekoordinovaná činnost centrálního nervového systému,a smrt hmyzu a roztočů. 
Fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účinek proti blechám,(Ctenocephalides spp), klíšťatům (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp.,,Ixodes spp. včetně Ixodes ricinus) a všenkám (Trichodectes spp. A.Felicola,spp.) u kočky.

Kontraindikace

Vzhledem k absenci údajů neaplikujte zvířatům mladším 8 týdnů a/nebo,vážícím méně než 1 kg. 
Nepoužívat u nemocných zvířat (celkové onemocnění, horečka) a zvířat,v rekonvalescenci. 
Nepoužívat u králíků. Může dojít k závažné reakci až úhynu. 
Nepoužívat v případě přecitlivělosti na léčivou látku nebo na některou,z pomocných látek.

Nežádoucí účinky

Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátkodobá hypersalivace způsobená,charakterem vehikula. 
V rámci velmi vzácných nežádoucích účinků byly po použití zaznamenány,přechodné kožní reakce v místě aplikace (vypadávání srsti, svědění,,zarudnutí kůže, lupovatění kůže) a celkové svědění nebo vypadávání srsti.,Výjimečně byly zaznamenány hypersalivace, reverzibilní neurologické,symptomy (hyperesthesie, deprese, nervozita), zvracení. 
V místě aplikace se mohou objevit kosmetické vady (slepená srst, bílé,depozity).

Interakce

Fipronil a amitráz působí synergicky.

Těhotenství a laktace

Nebyly provedeny studie po podání tohoto přípravku gravidním a laktujícím,kočkám, proto použijte přípravek pouze po zvážení terapeutického prospěchu,a rizika příslušným veterinárním lékařem.

Upozornění

Zvláštní opatření pro použití u zvířat 
Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. 
Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej,zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování,zvířat. 
Přípravek aplikovat pouze na povrch kůže. Nepodávat perorálně nebo,parenterálně. Vyhnout se podání přípravku na sliznice (do očí, nozder, na,sliznice genitálií a do míst poranění kůže). 
V případě výskytu blech je vhodné současné ošetření ostatních zvířat,v domácnosti insekticidními přípravky. 
Koupání/šamponování zvířete se nedoporučuje během 2 dnů po aplikaci,,stejně jako koupání častější než jedenkrát týdně. 
Některá klíšťata se mohou po ošetření přichytit, ale jsou usmrcena po,24-48 hodinách od aplikace. K tomu obvykle dochází před maximálním,napitím klíštěte, což minimalizuje, ale nevylučuje riziko přenosu,transmisivních onemocnění. 
Blechy z domácích zvířat často zamořují zvířecí přepravky, místa, kde,zvíře spí a odpočívá, jako jsou koberce a domácí vybavení, které je třeba,v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření pravidelně,ošetřovat vhodnými insekticidy a čistit pomocí vysavače. 
Zvláštní opatření určené osobám, které podávají veterinární léčivý,přípravek zvířatům 
Tento přípravek může způsobovat podráždění kůže. 
Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud,aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata,během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát,s jejich majiteli, zvláště dětmi. 
Po aplikaci si umyjte ruce mýdlem a vodou. Odstraňte případný,kontaminovaný oděv, který je v přímém kontaktu s pokožkou. 
Vzhledem k možnosti zamoření místa pobytu zvířat blechami, je nutné toto,prostředí pravidelně asanovat vhodným insekticidem. 
Fipronil může mít nepříznivý vliv na vodní organismy. Neznečišťujte,přípravkem nebo prázdnými obaly rybníky, vodní toky nebo nádrže.

Dávkování

Pro nedostatek údajů je minimální doba mezi dvěma aplikacemi 4 týdny. 
Aplikujte 1 tubu o objemu 0,5 ml na kůži mezi lopatkami. 
Jedna dávka zajistí ochranu proti napadení blechami po dobu až 5 týdnů. 
Přípravek účinkuje 3-4 týdny proti klíšťatům. 
V případě indikace alergické dermatitidy způsobené infestaci blechami,Ctenocephalides felis je doporučena opakovaná aplikace přípravku,v intervalu 4 týdny.

Způsob použití

Podání nakapáním na kůži - spot-on. 
Tubu držte hrdlem nahoru a několikrát poklepejte na hrdlo prstem. Opatrně,odlomte špičku kroutivým pohybem. Rozhrňte srst zvířete v kohoutku před,lopatkami tak, aby byla viditelná kůže. Hrot nástavce přiložte na kůži,a několikrát stiskněte tubu tak, aby se celý obsah tuby vyprázdnil přímo,na kůži.

Ochranná lhůta veterinární

Není určeno pro potravinová zvířata.

Použití, expirace 24, po otevření sáčku ihned spotřebovat.

Vyhrazený léčivý přípravek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: